در حال بارگذاری ...
 • سهم مجردها و متاهل‌های ایرانی در شبکه‌های مجازی

  بر اساس این پژوهش چند درصد از مردم ایران عضو شبکه‌های اجتماعی هستند؟

  53 درصد مردم کشورمان دست‌کم عضو شبکه‌های اجتماعی هستند. به طوری که از هر 100 مرد ایرانی 55 نفر و از هر 100 زن ایرانی 51 نفر در یک شبکه اجتماعی عضویت دارند.

  با این حساب اگر جمعیت بالای 18 سال کشورمان را تقریبا 54 میلیون نفر در نظر بگیریم بیش از 28 میلیون و 500 هزار ایرانی، در شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند. به نظرتان این رقم در مقایسه با کشورهای دیگر زیاد است؟

  بله به طور متوسط ایرانی‌ها بیشتر از مردم کشورهای دیگر علاقه به استفاده از فضای مجازی دارند.

  امروز (شنبه) در خبرگزاری‌ها نوشته شده بود که متاهل‌ها بیشتر از مجردها در فضای مجازی هستند. این موضوع را تائید می‌کنید؟

  این خبر نیاز به اصلاح و توضیح دارد. از کل اعضای شبکه‌های اجتماعی، 40.9 درصد را مجردها و 55.6 درصد را متاهل‌ها تشکیل می‌دهند. علت هم روشن است، جمعیت متاهل‌ها در کشور بیشتر از مجردهاست پس تعدادشان در فضای مجازی هم بیشتر است .

  اما نکته طلایی که به نظرم باعث اشتباه در نقل خبر شده این است که نگفتید کدام گروه گرایش بیشتری به حضور در این شبکه‌ها دارند؟

  دقیقا همین طور است. توجه داشته باشید که از میان این دو گروه، مجردها بیشتر از متاهل‌ها به حضور در فضای مجازی گرایش دارند. برای درک بهتر موضوع باز هم باید آمار رو کنم، شاید به نظرتان عجیب باشد اما از کل متاهل‌های کشور 44.5 درصد و از کل مجردهای کشور 74.6 درصد عضو شبکه‌های اجتماعی هستند. یعنی گرچه تعداد مجردها کم است اما جمعیت بیشتری از آنها به عضویت در شبکه‌های مجازی علاقه دارند. این همان نکته‌ای است که برخی رسانه‌ها در انتقال خبر به آن توجه نکردند و درست منعکس نشد
  نظرات کاربران


شماره تماس: ۸۸۱۷۷۶۶۲-۰۲۱
شماره پیامک: ۳۰۰۰۵۲۲۵
infobashgahbaran.ir
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به باشگاه باران می باشد. ©       طراحی و اجرا سورنتال